Seasons mód

Návody jak hrát, nastavení hry, módu atd..
Odpovědět
Avatar uživatele
Wales
Administrátor
Příspěvky: 522
Registrován: Stř 28. Pro 2016 14:57:58

Seasons mód

Příspěvek od Wales » Ne 12. Lis 2017 15:18:27

Rád bych vám představil tento skvělý mód, který vám do hry přidá roční období, teplotu vzduchu, půdy, ekonomiku pro prodej komodit dle ročních období, jednoduše hru posune zase o kousek blíže k realitě.

Po přidání módu se Vám ve hře změní pár věcí a něco přibude.

1. Vedle hodin se Vám zobrazí aktuální teplota vzduchu a půdy, pod hodinami budete mít aktuální roční období.
hodiny.png
2. Po stisknutí kláves ALT + F se Vám zobrazí pod hodinami předpověď počasí pro následující dny
lAeB.png
3. Po stisknutí klávesy ALT + S se Vám zobrazí kalendář, kde je rozvrh na kterém je vyznačeno od kdy do kdy kterou plodinu sít a sklízet.
kalendar.png
4. Vedle kalendáře (pomocí horních šipek v tabulce) lze najet také na Ekonomiku, zde je vyobrazeno za jakou plodinu v kterém období dostaneme nejvíce peněz..
ekonomika.png
5. No a jako poslední záložku v této tabulce najdeme nastavení, které si níže rozebereme podrobněji..
nastaveni.png
Nastavení:
Úvod do ročních období - To znamená zda-li chcete aby vám vyskakovalo oznamovací okénko že začalo další období
Klávesy v help menu - Tím se nastavujete jestli chcete zobrazovat v help menu tlačítka pro seasons mód (Help menu je to v levém horním rohu)
Teplotní stupnice - Ta je pro nás jasná.. Celsius
Délka roční doby - Zde si volíte jak dlouho má trvat 1 roční období, ideální jsou 3-4 dny
Použít sníh - Zde můžete zapnou, vypnout, nebo použít pouze 1 vrstvu sněhu v období zimy
Stopy ve sněhu - Ty lze zapnout, jen když máte zapnuté použití sněhu
Vlhká sklizeň - Jedná se o sklizeň plodin, které jdou sklízet i za deště.

Další informace: Upozornění
- Nedoporučuje se v sezóně měnit délku roční doby (můžou se narušit fáze růstu). Počet dní období tedy je nejlepší měnit po sklizni plodin až do dalšího setí

- Seno a slámu je potřeba sklidit co nejrychleji, jelikož v závislosti na dešti postupně mizí, stejné je to s balíky, které je potřeba umístit pod střechu

- Pokud nebudete pravidelně krmit dobytek a produkce klesne na nulu, začne vám dobytek umírat

- V zimním období je dobytek ve stájí, tudíž rychleji přibývá hnůj a močůvka

- Orat lze i v zimě, ale teplota půdy musí být minimálně 0°C, poté již orat nelze, vyskočí vám upozornění ze je půda zmrzlá

- Na jaře, pokud je teplota půdy nad 0°C, lze jednotlivé plodiny zasít, vždy ale dávejte pozor na to, aby plodina byla v tomto období v tabulce kalendáře v zeleném rozmezí, plodina začne klíčit a růst až se teplota zvedne na požadovanou úroveň, v opačném případě vám plodina nevzejde vůbec

- První kosení luk doporučujeme v období raného léta, kdy tráva úplně doroste, poté stihnete ještě jednu senoseč na podzim, jde o to že na jaře sice tráva vzejde, ale ze seče není takový výnos, jelikož není dorostlá..


Součástí toho módu je také údržba vozidel, ty je potřeba stroje servisovat každých x dní, nebo x motohodin (rozdílné dle strojů), tento servis se dá provádět buďto v servisní budově, kterou je potřeba zakoupit v obchodu v sekci "Umístitelné položky" (některé mapy ji mají zabudovanou), nebo pomocí servisního vozíku, který si můžete stáhnou. Odkazy na všechny módy vložím na konec tohoto tématu..
servis.png
obchod.png
To je pro začátek asi vše, zbytek zde budu doplňovat postupně, dle aktualizací módu a získaných zkušeností s módem..

Ke stažení
Seasons
Servisní vozík

Za doplňující informace děkuji uživateli Petr Kubrt Dlouhý.
Obrázek

Kubrt
Příspěvky: 16
Registrován: Ne 12. Lis 2017 17:23:59

Re: Seasons mód

Příspěvek od Kubrt » Ne 12. Lis 2017 20:24:58

zde kompletní překlad návodu z anglického seasons což se moc neliší jen klimatem.

Počasí:

Počasí bylo upraveno aby odpovídalo ročním obdobím v jižní Anglii kromě zimy ta je studenější ve hře než ve skutečnosti. To znamená , že léta sou teplé a sušší a například podzim je chladnější a vlhčí. V současné době je předpověd dosti přesná a počasí se mo od ní neodlišuje s vyjímkou krup ty nejsou předpověděny a mohou se objevit kdykoliv jen s hodinovým varováním. Hodina východu a západu slunce je závislá na ročním období. Léto delší dny kdežto v zimě krátké.
Teplota půdy se mění v závislosti na teplotě vzduchu a množství slunečního záření. V zimě půda zamrzne a nelze ji obdělávat. Teplota půdy je důležitá pro vzklíčení u každé plodiny je teplota odlišná lze najít v přehledu alt+s. Je také simulována vlhkost (mokrost) plodiny, která je ovlivňována deštěm,kroupami ty vlhkost zvyšují a sluncem co vlkost snižuje. V noci plodiny vysychají o poznání pomaleji(prozatím neni simulován vítr co by je vysušil). Pokud je plodina příliš vlhká nelze ji sklidit a ikona se ukáže nahoře vpravo a také nelze usušit trávu na seno.
Sníh má stejné vlastnosti jako seno. Lze ho nabírat lžícemi. Když padá lžíce a vlečky se také naplňují padajícím sněhem pokud nejsou v přístřešku nebo vlečky zaplachtované. Přístřešky zabrání naplnění jen pokud má mapa snowmask tedy je dělaná na seassons mod. Pozor umístitelné budovy nezabrani naplnění sněhem ikdyž mapa má snow mask protože mod budovy ho nemá. Sníh začne tát když stoupne teplota nad nulu. Hromady sněhu mizí postupně ne najednou.

Plodiny:

Na začátku hry mod resetuje všechny pole do fáze-sklizeno. Možnost měnit rychlost růstu je znemožněna stejně jako vypnutí hniloby nesklizených plodin.Růst a hniloba je plně v kontrole módu včetně stromů, které lze sklízet až po dvou letech od satby a plně vyrostou až 5 let od satby.
Rok je rozdělen do 12 sekcí (nejsou to měsíce ikdyž počet je stejný), které se nazívají brzké, střední a pozdní. Každé období má tři sekce. Např: Jaro je brzké, střední a pozdní. Rostliny lze sít či sázet jen v určitém období tyto sou v secím kalendáři vyznačenz zeleně (alt+s).Zima zahubí určité plodiny a tráva je posunuta zpět do druhé fáze vegetace. Pokud plodinu zasejete mimo období setí, plodina uhyne. Pokud sejete v obdobi setby, aleteplota půdy ještě nedosáhla danou teplotu pro vzklíčení, plodina neuhyne, ale ani nevyklíčí dokud teplota půdy nebude alespoň na výši požadované teploty pro vzklíčení. Rostliny kromě trávy aředkve se sklízejí pouze v jedné fázy (už tam není více fází sklizně jako v origo hře) tu poznáš v přehledu (esc). V praxi to pak může znamenat, že třeba boby se sklízejí od brzkého podzimu, ale protože byly třeba zasety později dozrají až ve středním podzimu (nelze brát žlutou sekci v secím kalendáři jako dobu kdy je plodina zralá to závisí na době setby a počasí atd.).
Hnojení práškem či postřikem je teď možné pouze v první fázi růstu!!!
Pokud je v maě jiná plodina než standartní tak ta převezme hodnoty a fáze od ječmene!!!

Balíky tráva a siláž:

Nelze otočit trávu na seno pokud je mokrá. Po otočení bude zase jen tráva.řádky trávy a slámy se postupně rozloží pokud jsou ponechány na poli delší dobu (změní se jejich velikost a množství v řádku).balíky trávy se rozloží během dvou dnů pokud nejsou zabaleny do fólie pak se přemění na siláž, ale né okamžitě proces trvá jednu sekci (měsíc). Balíky sena a slámy ponechány na dešti se také začnou rozkládat takže je uskladňuj pod střechou. Toto se stane jen pokud je mapa upravena na season mask.řezanka v silu fermentuje taktéž jednu sekci (něsíc)


Zvířata:

Roční období ovlivňuje i zvířata jejich reprodukci či produkci. Mod následuje přirozený průběh a zvířata se reprodukují na jaře a v létě(není následován moderní způsob kdy si chovatelé samovolně určují reprodukci). Prasata a ovce se rodí na jaře a krávy v létě!!!
produkce mléka se mění během roku, nejvyžší je na jaře a nejnižší na podzim. Produkce vlny je největší na jaře a částečně v létě aby se imitovalo stříhání předtím než je příliš teplo.
V zimě potřebují více podestýlky než v létě kvůli nižším teplotám.
Lze nakrmit maximálně na tři dny. Pokud nebudeš krmit a zvířatům dojde krmení začnou odumírat (pokud nehraješ na lehkou obtížnost). Na tento fakt tě upozorní zpráva. Náklady se mění také v závislosti na období jako třeba sou vyžší v období reprodukce kvůli nákladům na veterinu atp.
Produkce močky a hnoje je vyžší v zimě kdy sou zvířata uvnitř a močka je zbírána než v létě kdy jsou venku a močka s hnojem se nezbírají.


Vozidla:

Vozidla se musí udržovat (servis) buď v dílně na statku nebo u dýlera což stojí logicky více. Kdy je třeba vozidlo servisovat se dozvíte po stisknuti F1. Nástroje a přístroje se servisují automaticky. Pokud stroj neservisujete po čase začne vynechávat až se později úplně rozpadne a nenastaruje nezbívá než ho odtáhnout do servisu.


Ekonomika:

Nový model půjček který je založený na tvém majetku. Je toáé procent z tvého mění minmálně 300 000 maximálně 1 500 000. Ujisti se že splácíš, úroky jsou teďvyžší !!!
Ceny komodyt se mění v závislosti na období jako třeba v zimě stoupne cena dříví na otop atp. Model teď neni závislý jen na tvé farmě , ale bere se to jako souhrn celé oblastia a farem.Cena trávy, sena a slámy stanovena na 0 pokud nejsou balíkované, protože se normálně takto neprodávají.
Informace o vývoji cen po stisknutí alt+s, druhý panel (určí kdy a co je nejvýhodněji prodávat).
Výplata pro pomocníka je nižší, ale zavedeny přesčasy. Normalní pracovní doba je od 6 do 18 po té je plat na 150 procent.
Příjem z misí snížen a není bonus za čas!!!


Měření:

Přidán přístroj na měřeni stojí 3500alze ho zakoupit v ostatni.Měříte zaměřením na to co chcete změřit a podržen levé tlačítko myši. Přístroj měří stromy, půdu, balíky, palety. U stromů je max růst (výška) 100 procent pokud strom nevyroste třeba více než 50 procent jsou stromy moc blízko u sebe. Pozor je to křehký přístroj a né vždy funguje jak má pokud nejde něco změřit zkus jiný ůhel !!!

Více infa na: www.realismusmodding.com/mods/seasons/m ... /measuring

Ovládání:
alt+s - přehled (tři záložky 1-secí plán, 2-ekonomika, 3-nastavení)
alt+f - předpověď počasí
POZOR nedoporučuje se měnit délku roku pokud máte zaseto rozhodí to růst a dále nepoužívat fast forvard ten rozhodí růst na pruhy (nic víc než 6000x a fast forward je 12000x !!!)

dodatek k návodu v singlové hře jde po 20h večer stisknuttím alt+N přeskočit noc opět na pracovní den.

Avatar uživatele
Wales
Administrátor
Příspěvky: 522
Registrován: Stř 28. Pro 2016 14:57:58

Re: Seasons mód

Příspěvek od Wales » Stř 03. Led 2018 11:17:14

Měření
V seasons 1.2 jsme přidali podporu pro měření nástrojů, která pomáhá získávat informace o vaší farmě a objektech na ní.

Wopstr M420 je měřicí ruční nářadí, vytvořené speciálně pro sezóny. Je k dispozici v obchodě v kategorii "Misc" a prodává za 3500 eur. Je to velmi magické zařízení, které dokáže měřit širokou paletu objektů a metrik.
fsScreen_2018_01_03_11_58_19.png

Používání
Použití je jednoduché: aktivaci ručního nářadí ukázat na něco blízké a držení aktivačního tlačítka (levé tlačítko myši nebo tlačítko X). Měření začne a indikátor začne pulsovat a ukazuje, že měří. Po provedení měření a jeho úspěšném provedení se zobrazí dialog se všemi informacemi, které má. Pokud se nezdaří, zobrazí se červený kruh. To může být buď proto, že se nedá najít nic, co by se mohlo měřit, nebo se to chová divně (někdy má Wopstr problémy se svým cílem.) Není to překvapením s takovým pokročilým zařízením.

Měření
Wopstr může měřit řadu věcí, které zemědělce nebyl k dispozici před jeho uvedením.

Stromy
Oba vysazené a "statické" stromy (umisťovatelné stromy jsou stromy umísťované mapovým tvůrcem) lze měřit měřícím nástrojem. Mohlo by to mít potíže s těmito "statickými" stromy, i když není k dispozici mnoho informací.

U statických stromů zařízení dává pouze typ stromu. U vysázených stromů také dává nejbližší vzdálenost k dalšímu stromu a procentuální růst. Když je strom stromu v blízkosti stromu zablokován, vzdálenost se zobrazí červeně. To může být užitečné při ztenčení lesa.


Obsah
Typ stromu. Ne všechny trity jsou známy.
tree_type.jpg
tree_type.jpg (6.33 KiB) Zobrazeno 10563 x

Výška / zralost stromu
Výška stromu v procentech jeho možné výšky. Pokud se nedá určit, předpokládá se, že strom stoupl.
tree_height.jpg
tree_height.jpg (5.65 KiB) Zobrazeno 10563 x

Vzdálenost stromů
Vzdálenost mezi naskenovaným stromem a jeho nejbližším stromem. Není-li žádný strom blízký, zobrazuje maximální měřitelnou vzdálenost 9,6 m. Vzdálenost určuje, jak vysoký strom může růst.
tree_distance.jpg
tree_distance.jpg (6.81 KiB) Zobrazeno 10563 x

Balíky
Měření balíků může být velmi užitečné, zvláště když jsou zabalené. Při měření balíku získáte obsah (tráva, seno, siláž, sláma), objem a pokud je fermentace, získáte také procento fermentačního procesu a kolik hodin zbude pro úplné kvasení.


Obsah
Obsah balení, obzvláště užitečný s balenými balíky. Zobrazuje také aktuální (kompaktní) hlasitost.
contents.jpg
contents.jpg (4.84 KiB) Zobrazeno 10563 x


Proces fermentace
Průběh fermentace včetně počtu hodin zbývajících k úplnému kvašení. Všimněte si, že ne všechny balíky ferment a pokrok se ustálí na 0% a nebude zobrazovat žádný čas.
fermentation.jpg
fermentation.jpg (8.7 KiB) Zobrazeno 10563 x

Půda
Když míříte Wopstr mírně dolů, můžete skenovat půdu. To poskytuje užitečné informace, jako je plodina, růst plodin, vlhkost plodin a mokrá vlhkost . Existují také další věci, které poznáte, jako je umístění ve světě (na mapě) a vaše nadmořská výška.


Umístění
Pouze pro orientaci a screenshoty
compass.jpg
compass.jpg (8.77 KiB) Zobrazeno 10563 x


Nadmořská výška
Referenčním bodem je hladina vody (úroveň, kdy se traktor rozpadá, protože jde příliš hluboko do vody). Je užitečné vidět relativní výšku. V tomto okamžiku nemá výška žádný herní efekt.
elevation.jpg
elevation.jpg (4.62 KiB) Zobrazeno 10563 x


Typ ovoce / plodiny
Druh plodiny v půdě, pokud existuje.
fruit.jpg
fruit.jpg (6.04 KiB) Zobrazeno 10563 x


Výška výkresu / růst
Mohlo by zůstat pod 100%, pokud by plodina nedosáhla zralosti.
crop_height.jpg
crop_height.jpg (9.43 KiB) Zobrazeno 10563 x


Odstraňujte vlhkost
Používá se k určení, zda můžete sklizeň sklízet. V budoucnu budete vždy schopni sklízet, ale vyšší vlhkost dává nižší kvalitu. Uzavřeno na 25%, což je plně vlhké.
crop_moisture.jpg
crop_moisture.jpg (10.14 KiB) Zobrazeno 10563 x


Hladina hnojení
Hladina hnojení je zobrazena také v nabídce Přehled.
fertilization.jpg
fertilization.jpg (6.42 KiB) Zobrazeno 10563 x


Mokrá půda
Vlhkost země určuje trakci. V budoucnu to bude mít také vliv na zhutnění půdy.
moisture.jpg
moisture.jpg (5.44 KiB) Zobrazeno 10563 x

Palety
Wopstr také podporuje skenovací palety a přepravitelné bedny (brambory, cukrové řepy). Zobrazí obsah a objem těchto obsahů.


Obsah
Obsah palety s objemem nebo množstvím (počet litrů brambor nebo počet stromů)
contents.jpg
contents.jpg (4.84 KiB) Zobrazeno 10563 x

Závěrečné poznámky
Jak bylo uvedeno výše, Wopstr je magický, pokročilý a křehký. Pokud to nemění něco, co očekáváte, zkuste to znovu jiným směrem.

V reálném životě mohou stromy růst, a podle toho, kolik světla a jídla mohou získat. To není případ ve hře. To znamená, že 100% stromu znamená, že strom už nemůže ve hře růst. Pokud je zaseknutá na 50%, nemůže růst s aktuálními stromovými vzdálenostmi.
Obrázek

Odpovědět