RIEŠENIE - Problém so spustením programu "GIANTS EDITOR"

Návody jak upravovat módy, jak je vytvářet atp..
Odpovědět
MARGO
Správce sekce Modding
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13. lis 2017 18:45:12
Bydliště: Hainburg
Kontaktovat uživatele:

RIEŠENIE - Problém so spustením programu "GIANTS EDITOR"

Příspěvek od MARGO »

Zdravím členov fóra FarmingClub-u.

Už dlhšie rozmýšľam nad tým, že by bolo dobré pomôcť ľuďom, ktorí majú problém so spustením programu "Giants Editor", ďalej ako skratka "GE", pre tvorbu máp a úpravu modov do hry FS. Veľa ľudí či tu na fóre mi píše, či neviem ako vyriešiť problém so spustením GE. Následné problémy sú vypísané nižšie:

- okamžité vypnutie programového okna
- po spustení programu nasleduje čierna obrazovka
- po spustení nasleduje chyba s "errorom"

Toto sú tri najčastejšie problémy s Giants Editorom, ktoré, bohužiaľ u niektorých nie sú riešiteľné. V mojom prípade som sa s GE nedostal do problémov, ktoré by boli ovplyvnené bez mojej činnosti a zásahu do programu či mapy.

Aké sú dostupné riešenia na odstránenie vyššie spomenutých problémov?

1. Sťahujte Giants Editor len z oficiálnej stránky vydávateľa, t.j. https://gdn.giants-software.com/index.php - Je potreba sa zaregistrovať a kliknúť na "Downloads" a pokračovať v hľadaní "Giants Editor" - najnovšia verzia.

1. Preinštalovanie programu na novšiu / staršiu verziu. Záleží, ktorú verziu momentálne máš.

2. Preinštalovanie programu z disku na disk. Všetky programy a aplikácie, ktoré do PC inštalujeme sú riadené inštalačnou cestou, kde aplikácie, či programy majú byť nainštalované do primárneho disku "C". Ak máš Giants Editor nainštalovaný na inom disku ako na primárnom "C" disku, vyskúšaj túto možnosť.

3. Preinštalovanie programu z disku na disk. Tu sa jedná o opačnú reakciu ako vo vrchnom prípade. Ak už máš Giants Editor nainštalovaný na disku "C", preinštaluj tento program na iný disk.

4. Je nutné mať aktualizované ovládače tvojej grafickej karty!


Toto je pár spôsobov, ktoré ti môžu/nemusia pomôcť.

Osobne som žiadny z týchto spôsobov použiť nemusel, pretože vždy mi všetko fungovalo ako malo, maximálne pri mapách, ktoré som osobne upravoval, tak keď som zapísal niečo zle, stalo sa to, že vyhodilo error a zostala obrazovka čierna, je to taktiež jedna z vecí, ktoré sa ti môžu stať pri úprave mapy - dopisovaní skriptov.

Verím, že nasledovné spôsoby Vám pomôžu vyriešiť Váš problém.

Ak sa niečo nové dozviem, poprípade nájdem nové riešenia, tému budem aktualizovať.
V prípade ďalších otázok ma neváhajte znova kontaktovať.

Prajem pekný zvyšok dňa,
MARGO©
Vinca
Příspěvky: 1
Registrován: sob 31. říj 2020 8:24:56

Re: RIEŠENIE - Problém so spustením programu "GIANTS EDITOR"

Příspěvek od Vinca »

dobré ráno vyzkoušel jsem všechny možnosti podle vašeho návodu a při spuštění se mi začne načítat GE a po chvilce mi spadne
nevím si stím už rady. Děkuji
Odpovědět