Grafické nastavenie

Máte problém s hrou či módy? Zkuste se tady zeptat..
Odpovědět
Pavoluhliarik
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03. úno 2019 18:30:11

Grafické nastavenie

Příspěvek od Pavoluhliarik »

Chlapi potrebujem poradiť mám rtx 3090 a minitor s roz.1920x1080-144Hz aké nastavenie grafické je najlepšie použiť -TAA,DLAA.DLSS ďakujem
FENDT
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11. pro 2022 19:16:58

Re: Grafické nastavenie

Příspěvek od FENDT »

Ahoj ; práve riešim rovnaký problém ako si možno už vyriešil Ty ; myslel som,že ti niekto niečo odpíše a poradí , ale asi pre závisť že máš grafiku RTX 3090 :D sa tak nestalo ; môj problém je v tom ,že sa mi teraz všetky vozidlá v hre javia tak neprirodzene,to znamená, že sú viac orientované na výšku ( prirovnal by som to tak, že namiesto pekného kruhu vidíš niečo ako nulu ) a hlavne ak sa postavíš pred nejaký stroj ,tak ten sa ti javí neprirodzene úzky a vysoký ; pri starej grafickej karte som s týmto javom nemal problém ; už som skúšal rôzne nastavenia a aj také ako som mal so starou grafikou ( myslím 1980x12.. ) a stále rovnako ; tiež mám 3090 ,no asi o chĺpok :) výkonnejšou grafikou ( Ti ) a monitor 4K 23 palcový, frekvencia asi bežná to je 50-60 Hz; hrajem FS 19 s jednou pre mňa asi najzaujímavejšou mapou ;
Našiel si pre teba to ideálne grafické nastavenie ?
Ak odpíšeš budem rád , ak nie, nič sa nestane :)
Uživatelský avatar
Petrolin
Příspěvky: 78
Registrován: ned 05. lis 2017 10:48:27

Re: Grafické nastavenie

Příspěvek od Petrolin »

Chlapci když máte tak drahé Grafické karty a neumíte je nastavit tak se do toho nehrabte a nechte si to udělat od někoho kdo tomu rozumí
FENDT
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11. pro 2022 19:16:58

Re: Grafické nastavenie

Příspěvek od FENDT »

Petrolin píše: pon 12. pro 2022 16:08:46 Chlapci když máte tak drahé Grafické karty a neumíte je nastavit tak se do toho nehrabte a nechte si to udělat od někoho kdo tomu rozumí
Prepáč,ale nemal bit tvoj nick -Chytrolin- ??? Pre tvoju informáciu, môj nový PC s novou grafikou zložila osoba,ktorá v tejto oblasti má už určité skúsenosti a nové PC nie je už primárne určené na hru Farming Simulátor, ktorý ako sa mi zdá ide už dole vodou .

Ak vieš pomôcť ,či vieš kde je problém tak ho napíš a budem ti vďačný , ak nie,tak si svoje -odborné- komentáre nechaj pre seba.
pospa58
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29. lis 2018 16:52:02

Re: Grafické nastavenie

Příspěvek od pospa58 »

FENDT píše: pon 12. pro 2022 21:12:18
Petrolin píše: pon 12. pro 2022 16:08:46 Chlapci když máte tak drahé Grafické karty a neumíte je nastavit tak se do toho nehrabte a nechte si to udělat od někoho kdo tomu rozumí
Prepáč,ale nemal bit tvoj nick -Chytrolin- ??? Pre tvoju informáciu, môj nový PC s novou grafikou zložila osoba,ktorá v tejto oblasti má už určité skúsenosti a nové PC nie je už primárne určené na hru Farming Simulátor, ktorý ako sa mi zdá ide už dole vodou .

Ak vieš pomôcť ,či vieš kde je problém tak ho napíš a budem ti vďačný , ak nie,tak si svoje -odborné- komentáre nechaj pre seba.
Tak ses nám tady vyblinkal, ale tvůj příspěvek z ned 11. pro 2022 19:54:01 svědčí o tom, že hlavní problém u tebe je mezi klávesnicí a židlí. Hrabal ses prostě v nastavení a rozdrbal sis to. Protažení svědčí o tom, že máš blbě nastavený poměr rozlišení monitoru (máš vyšší vertikální nebo nižší horizontální), tak si to zkontroluj. Při správném nastavení hra běží bez jakéhokoliv zkreslení - nastavoval jsem hru pro všechny možné poměry stran monitorů od 4:3 po 16:9 a vždy to zobrazovalo bez problémů. A ještě si zkontroluj, jestli v základním nastavení zobrazení máš Poměr rozlišení nastavený na 100% a Zorné pole na max. 90°. Hodnoty v Pokročilém nastavení grafiky nemají na deformaci obrazu vliv, vzhledem k tvé kartě RTX 3090 můžeš v klidu nastavit Kvalitu grafiky na nejvyšší a není důvod do toho dále hrabat, obzvláště když tomu zjevně nerozumíš. A tady pro ukázku jedno moje video https://youtu.be/XEFFNLXqcxQ, kde uvidíš, že žádné zkreslení není.
P.S. A věř tomu, že Petrolin a koneckonců i já víme toho o FS22 podstatně víc, než se tobě kdy podaří.
FENDT
Příspěvky: 3
Registrován: ned 11. pro 2022 19:16:58

Re: Grafické nastavenie

Příspěvek od FENDT »

Ahoj ; konečne aspoň niečo niekto užitočné napísal ; za niektoré tvoje vety by som sa mohol do teba navážať ,ale nemám v úmysle sa tu s každým naťahovať ,čo ma nejakým spôsobom -urazí- :) alebo si niečo zle prečíta a potom píše o tom ;
takže -ďakujem- ti konečne za tipy, kde asi mám hľadať riešenie toho môjho problému s hrou ; z toho, čo si pospomínal pripadal ako možný iba jeden problém a to --blbě nastavený poměr rozlišení monitoru -- ; niečo som s tým skúšal už urobiť , ale bez výsledku aký by som si želal a nakoľko máš asi s týmto lepšie skúsenosti ,tak si nechám poradiť ;
takže aké odporúčaš nastavenie toho vertikálneho a horizontálneho pomeru strán monitoru ?( mám 27 palcový monitor a maxim. rozlíšenie dokáže urobiť na 3840x2160 pixelov ) na ktorom by som FS skúsil hrať ; od výroby bol nastavený na pomer 95 ku 95 ;
už som FS 19 hral na tomto monitore ale s inou grafikou kartou pri rozlíšený 19..x 12.. a ako som písal ,vtedy problém s deformáciou strojov nebol ; inak FS už hrám od jeho prvej verzie to je asi od r. 2006,takže tiež mám niečo s ním nahraté
pospa58
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29. lis 2018 16:52:02

Re: Grafické nastavenie

Příspěvek od pospa58 »

Ahoj, jak jsem předpokládal, moc tomu nerozumíš, takže
1. Každý monitor je z výroby nastavený tak, že při připojení k PC a zapnutí naběhne do nativního rozlišení - to je u tebe 3840x2160.
2. od výroby bol nastavený na pomer 95 ku 95 - což je absolutní blbost, běžné poměry stran jsou 4:3, 5:4, 16:10 nebo 16:9 (což je případ tvého monitoru)
3. Z toho vyplývá => pokud máš nějaké deformované zobrazení, tak je někde něco špatně nastavené, buď přímo na monitoru nebo ve Windows. Ostatní věci ve Windows jako obrázky, text se ti zobrazují správně? Pokud ano, tak máš blbě nastavené zobrazení ve hře - dej tam toto nastavení https://ctrlv.cz/6gWw - pak ti to MUSÍ šlapat (jen tu první položku Kvalita grafiky můžeš pak nastavit klidně na nejvyšší, RTX 3090 to v pohodě zvládne). Pokud máš deformované zobrazení i v jiných věcech Windows, tak máš něco špatně v nastavení obrazovky ve Windows nebo přímo v nastavení na monitoru. Vyzkoušej to tak, že otevřeš nějaký obrázek, kde je kolečko nebo nějaký kruh, o němž víš zcela jistě že je zobrazeno správně. Pokud se ti zobrazí správně, je chyba v nastavení hry, pokud se zobrazí špatně, máš blbě nastavené zobrazení celkově.
Odpovědět