Nejde odkrýt siláž

Máte problém s hrou či módy? Zkuste se tady zeptat..
Odpovědět
Kema
Příspěvky: 13
Registrován: pát 08. črc 2022 1:45:44

Nejde odkrýt siláž

Příspěvek od Kema »

Ahoj.

Navozil jsem do silážní jámy 75000 litrů trávy, zakryl plachtou a když siláž uzrála tak jsem si chtěl siláž odvozit do bioplynový stanice. Podařilo se mi ale odkrýt jen část sila. Jen krajní části na obou stranách. Teď mám v silu 65700 litrů hotové siláže a nemohu ji naložit jelikož ji nedovedu odkrýt.
Zkouším to nakladačem na traktroru i se sběrným vlekem ale siláž se neodkreje.
Co s tím mám prosím udělat?

Díky.
Kema
Příspěvky: 13
Registrován: pát 08. črc 2022 1:45:44

Re: Nejde odkrýt siláž

Příspěvek od Kema »

Ahoj.
Problém je vyřešen.
Teda nevím jak je možné že se mi v té silážní jámě ten zakrývací hard tak zasekl, ale vím že první odkrytí po dozrání siláže jsem provedl ručně (stiskem R). To se odkryla siláž kousek na začátku a na konci. Pak už to nešlo.
Postavil jsem si druhou silážní jámu jelikož z tou nefunkční se již nic nedalo dělat a zrušit jsem jí nechtěl a čekal jsem jak dopadne pokus na té nové.
Tu jsem naplnil asi z jedné třetiny, zakryl a nechal dozrát siláž.
První odkrytí jsem už ale udělal rovnou nakladačem. To se povedlo. Měl jsem celou siláž odkrytou.
Věděl jsem tedy že je u první silážní jámy něco blbě ale jinak to funguje. Zkoušel jsem u ní vše možné až nakonec jsem udělal jednu věc. Navezl jsem na tu krycí plachtu z té první jámy plnou lžíci siláže z druhé jámy a hned jak jsem na ten hadr vyklopil trochu siláže tak krycí plachta zmizela. HURÁ :-)
Odpovědět